Pij koktajle na zdrowie – 10 przepisów na pyszne smoothies

Koktajle to posiłek zdrowy i odżywczy, idealnie sprawdza się, gdy nie masz wiele czasu na przygotowanie posiłku. Koktajl na śniadanie jest często wybierany przez osoby, które rano nie lubią jeść obfitych śniadań. Doskonale sprawdzi się także w formie podwieczorku czy przekąski. 

Płodna dieta nie musi być skomplikowana!

Pary, które starają się o dziecko, czasem nie mają już siły, aby po kontrolach i badaniach w klinice, dbać o aktywność fizyczną, wysypianie, bezstresowe przyjmowanie rzeczywistości i dobre odżywianie. Ilość tego może naprawdę przytłaczać. Jednak życie należy sobie ułatwiać. Dzisiaj skupiliśmy się na jadłospisie, a konkretnie jednym – szybkim i pożywnym posiłku.

Nie musisz spędzać bardzo dużo czasu w kuchni, aby twoja dieta sprzyjała poczęciu. 10 przepisów na koktajle to dowód na to, że możesz jeść zdrowo i nie spędzać całego wolnego czasu w kuchni. To proste – spróbuj z nami!

Starasz się o dziecko? Jedz śniadania – na dzień dobry i dobrą płodność

Pokochaj koktajle

Koktajle to świetny pomysł na posiłek, bo zmiksowane owoce i warzywa są źródłem wielu potrzebnych podczas starań składników. Dodatkowo – są pożywne, co sprawia, że przez długi czas dają poczucie sytości – pęcznieją w żołądku, zmniejszając apetyt na przypadkową zachciankę. Koktajle tzw. smoothies wypijane z rana to prawdziwa bomba zdrowia, która dostarcza organizmowi potrzebnej energii na cały dzień. Dlatego jeśli nie wiesz, jak pobudzić się rano do nowego dnia, zrób koktajl i działaj!

Jednak pamiętaj, gdy pijesz koktajl, rób to powoli. Trawienie rozpoczyna się już w jamie ustnej, dlatego bardzo ważnym elementem jest połączenie składników ze śliną.

Warto również podkreślić, że owoce, które będą użyte do koktajlu, musisz porządnie umyć pod bieżącą wodą. Pestycydy są wszędzie, dlatego należy chronić organizm przed tego typu zanieczyszczeniami.

WAŻNE! W sklepach pojawiają się coraz częściej gotowe mieszanki udające koktajle. Nie wszystkie są niezdrowe, dlatego przed zakupem koniecznie przeczytaj ich skład. Aby mieć 100% pewności, lepiej przygotuj koktajl samodzielnie – to trwa tylko chwilę!

Zdrowe i pożywne – oto 10 przepisów na najsmaczniejsze koktajle

>>> czytaj dalej

No Comments Yet

Leave a Reply