Orzechy a parametry nasienia – już garść dziennie poprawia wyniki

Mężczyznom o obniżonych parametrach nasienia lekarze zwykle zalecają zmianę nawyków żywieniowych a rady te dotyczą zazwyczaj: wykluczenia potraw smażonych i produktów przetworzonych, unikanie alkoholu i całkowitą rezygnację z palenia. Tymczasem jest jeszcze coś, co mogą zmienić w swojej diecie mężczyźni, aby polepszyć wyniki nasienia – jeść orzechy!

Badania hiszpańskich naukowców

Podczas spotkania Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii przedstawiono wyniki badań hiszpańskich naukowców. Wyniki były zaskakujące. Spożywanie przez mężczyzn garści orzechów dziennie może znacząco poprawić morfologię nasienia, a tym samym wspomóc płodność.

Jak wyglądały badania? Grupa 120 mężczyzn w wieku 18-35 lat na czas 14 tygodni zmieniła swoją dietę, wprowadzając do jadłospisu mieszankę orzechową, a na którą składały się orzechy włoskie, laskowe oraz migdały. Mężczyźni spożywali 60 g orzechów dziennie. Przed rozpoczęciem eksperymentu i po jego zakończeniu każdy mężczyzna miał zbadane nasienie.

Po upływie 14 tygodni okazało się, że spożywanie orzechów przyczyniło się do:

– wzrostu liczby plemników o 16%,

– wzrost żywotności plemników o 4%

– wzrost ruchliwości plemników o 4%

 

O tym, jakie czynniki wpływają na jakość nasienia: https://plodnosc.pl/jak-poprawic-jakosc-nasienia-dieta-witaminy-styl-zycia/

Jakie orzechy wpływają na poprawę jakości nasienia?

Które orzechy są najzdrowsze? Jakie warto wprowadzić do męskiej diety i dlaczego?

Orzechy są cennym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych (kwasy omega-3), błonnika, białka oraz witamin z grupy B, witaminy E oraz C. Zawierają również wiele składników mineralnych takich jak magnez, potas, wapń, cynk, sód, fosfor.

Najszlachetniejszymi i najcenniejszymi orzechami są migdały – obfitują w magnez, fosfor, witaminę B2, E i w 20% składają się z białka. Co ważne, migdały wpływają pozytywnie na poprawę libido.

Kolejne orzechy, które warto włączyć do męskiej diety, to nerkowce. Te wyjątkowo smaczne orzechy są źródłem białka, fosforu, magnezu, żelaza oraz cynku.

Do mieszanki orzechów na płodność warto dorzucić także orzechy włoskie i laskowe. Te pierwsze w 15% składają się z pełnowartościowego białka i zawierają dużą dawkę wielonienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witaminy D3. Z kolei orzechy laskowe, z uwagi na dużą zawartość jednonienasyconych kwasów tłuszczowych, przyczyniają się do obniżenia poziomu tzw. złego cholesterolu oraz podniesienia frakcji HDL.

Więcej o wpływie orzechów na poprawę nasienia tutaj: https://plodnosc.pl/potwierdzone-orzechy-poprawiaja-morfologie-plemnikow-i-zauwazalnie-zwiekszaja-ich-liczbe/

POLECAMY TAKŻE:

Czytaj etykiety i patrz, co kupujesz – oni ci w tym pomogą

 

No Comments Yet

Leave a Reply