Bezalkoholowe drinki – pij je, gdy starasz się o dziecko

Alkohol absolutnie nie powinien być spożywany przez kobiety w ciąży, ale dobrze jest go wykluczyć także wtedy, gdy starasz się o dziecko. Teraz musisz zadbać o kondycję i dostarczać swojemu organizmowi tylko wartościowe składniki. 

Okazji do spożywania alkoholu jest wiele. Latem kusi zimne prosecco, zimą nic tak nie smakuje jak grzaniec pity pod kocem. Alkohol w umiarkowanych dawkach i pity rozsądnie nie jest niczym karygodnym, ale tylko pod warunkiem, że nie jesteś w ciąży, nie karmisz albo… nie jesteś w trakcie leczenia niepłodności i przygotowywania się np. do in vitro.

Jak alkohol wpływa na płodność – koniecznie przeczytaj

Alkohol, podobnie jak papierosy, to coś, z czego powinni zrezygnować starający się o potomstwo.

WAŻNE: Picie w nadmiarze choćby piwa czy czerwonego wina na pewno nie poprawi parametrów nasienia ani nie wpłynie – wbrew mitom – na prawidłowe endometrium u kobiet.

Co zrobić, gdy jesteś na imprezie, a wokoło widzisz podejrzliwe spojrzenia znajomych: ona/on nie pije?! Dlaczego?!

Tak być nie musi. Wypróbuj bezalkoholowe wersje popularnych drinków, które swym wyglądem nie będą odbiegać od tych „pełnowartościowych”. Smakują wybornie i są w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Wy zaś nie będziecie musieli się tłumaczyć, że z jakiegoś powodu nie pijecie, ani tym bardziej oznajmiać, że wasza szklanka wolna jest od procentów.

Oto 7 popularnych drinków w wersji bezalkoholowej, które mogą pić kobiety w ciąży, matki karmiące oraz pary starające się o dziecko.

czytaj dalej >>>

No Comments Yet

Leave a Reply